Anasayfa Kurumsal İletişim
 
 
Protezler Silikon Kozmetik Protezler Çocuk Protezleri Sporcu Protezleri Mekanik Diz Eklemleri Soket Sistemleri Elektronik Bacak Protezleri C-Leg Bilgisayar Kontrollü Protez Bacak Power KNEE Rheo Elektronik Diz Eklemi Genium Plie Elektronik Diz Eklemi Rel-K Proprio Foot Harmony sistem Limb Logic vs Elektronik Vakum Sistemi Elektronik Kol Protezleri MyoElektronik Kol Protezleri Bebionic Kol Protezleri I-Limb El Protezleri Utah Arm 3 LTI Boston Digital Arm Dynamicarm Ortezler Gövde ve Boyun Ortezleri Gonatroz ve Osteoarthisis Brace Üst Ekstremite Ortezleri Alt Ekstremite Ortezleri Pediatrik (Çocuk) Ortezleri Hazır Ortezler

Rheo Elektronik Diz Eklemi

Rheo Knee belirgin özelliği akıllı diz eklemi olmasıdır. Zaman içinde kullanıcının nasıl yürüdüğünü, nerede nasıl tepki verdiğini öğrenir ve bireysel yürüyüş stilleri ve farklı ortamlara otomatik olarak uyum sağlar.

RHEO ELEKTRONİK DİZ EKLEMİ

 

Almanya’ da yapılan mikroişlemcili dizlerle ilgili yeni bir çalışmaya göre, RHEO KNEE kullanıcılarının avantajlarına yönelik önemli bilimsel kanıtlar bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları merdivenlerde ve yamaçlarda daha kolay hareket kabiliyeti, farklı hızlarda ve düz olmayan zeminlerde daha rahat uyum, daha az düşme korkusu ve dha çabuk konsantre olabilme özellikleridir.

 

 

 

 

 

            TASARIM

 

 

 

            Yapay zeka gücünü kullanan dünyanın ilk mikroişlemcili diz sistemi olan RHEO KNEE kullanıcılara yönelik türünün en uyumlu diz sistemidir. Kullanılması da şaşırtıcı derecede basittir.

 

            Gümüş grisi renginde poliüretan kaplamalı gövde sayesinde, diz çökmelerde dahi dizin altında yumuşak yastık hissi geliştirir.RHEO KNEE gövdesi tamamen insan anatomisindeki bacağı andırır.

 

            Tasarımın distal ucunda bulunan Bluetooht kablosuz iletişim ve kurulum işlemleri için modül hem de yapılan faaliyetlere göre 24 saat ile 48 saat arasında şarj süresi olan Li-Ion pil ünitesi bulunmaktadır. Bu tasarım sayesinde RHEO KNEE çok rahat şarj edilebilmektedir.

 

 

RHEO KNEE başarısının arkasındaki Teknoloji ®

 

            Tüm bu özelliklere rağmen RHEO KNEE diz ünitesi fiziksel olarak kısa olmasından dolayı, özellikli ayaklara ve çeşitli boyda ki geniş  kullanıcı yelpazesine takılabilmektedir.

 

            Sensörler, sürekli hareket eden protezin hızını aynı zamanda toprak tepki kuvvetleri, kullanıcının ağırlıyla birlikte, bunu takiben herhangi bir eğilme durumunda kalça ve diz arasında ki açıyı algılar. Tüm bunları gerçek zamanlı olarak yapar.

 

 

            RHEO KNEE diz sisteminde sensörlerin aynı anda kullanıcının tarihsel yürüyüş dokusunu verilere işleyerek, onboard üzerinden mikroişlemciye aktaran ve çeşitli koşullarda hemen cevap veren bir aktüator ünitesi mevcuttur.

 

 

            Aküator köşe dönmelerde yada kapalı alanlarda ışığın seviyesine göre sistemleri çalıştırarak, uygun müdahale için açısal harekete göre aynı zamanda frenleme de yapar.

 

 

            Kullanıcı merdivende, yada bir yamaçta veyahut düz bir zeminde olup olmadığı, entegre açısı ve kuvvet sensörlerinin, mikro yapay zekaya verdiği veriler sayesinde önemli bilgiler toplar. Karşılıklı olarak değişen zemin koşullarında zamanla kullanıcı ve RHEO KNEE organize olarak hareket eder. Topuk hareketi, frenleme ve güç uygulaması kombinasyonu tamamlanmış olur.

 

 

            Mikroişlemciler tarafından aküatora verilen talimat, aküator tarafından süratli bir şekilde cevap alır. Tüm bu kombine eylemler an içinde gerşekleşir. Frenleme sistemi magnetorheological sıvı ile mümkün olur. Sıvının içindeki bıçaklar sıvının akışkanlığını ihtiyaca göre artırır yada azaltır. Bu sayede çeşitli koşul ve zeminlerde güvenli ve konforlu hareket sağlanır.  Magnetorheological sıvı hiçbir manyetik alandan etkilenmez. Bu özellik sayesinde RHEO KNEE diğer mikroişlemcili diz sistemlerinden ayrı bir yerde durur.

 

 

 

 

 

 

 

RHEO KNEE ürün özellikleri

  •  
  •  

RHEO KNEE ® Kullanıcı Bilgileri

Amputasyon Seviye:

Transfemoral

Etki Seviyesi:

Orta için düşük

Max Hasta Ağırlık:

125kg (£ 275)

 

RHEO KNEE ® Ürün Bilgileri

Garanti: 36 ay sınırlı garanti

Diz ağırlığı:

1.52kg (£ 3,35)

Yükseklik inşa:

236mm (9 1/4 ")

Diz Fleksiyon:

120 º

Alüminyum Çerçeve İnşaat

 

 

 
 
Anasayfa Kurumsal Ürünler Hizmetler Servis Duyurular İletişim Dinamik Ortopedi San.Tic.Ltd.Şti. Web Tasarım ve Yazılım Hizmeti AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.