Anasayfa Kurumsal İletişim
 
 
Protezler Silikon Kozmetik Protezler Çocuk Protezleri Sporcu Protezleri Mekanik Diz Eklemleri Soket Sistemleri Elektronik Bacak Protezleri C-Leg Bilgisayar Kontrollü Protez Bacak Power KNEE Rheo Elektronik Diz Eklemi Genium Plie Elektronik Diz Eklemi Rel-K Proprio Foot Harmony sistem Limb Logic vs Elektronik Vakum Sistemi Elektronik Kol Protezleri MyoElektronik Kol Protezleri Bebionic Kol Protezleri I-Limb El Protezleri Utah Arm 3 LTI Boston Digital Arm Dynamicarm Ortezler Gövde ve Boyun Ortezleri Gonatroz ve Osteoarthisis Brace Üst Ekstremite Ortezleri Alt Ekstremite Ortezleri Pediatrik (Çocuk) Ortezleri Hazır Ortezler

Power KNEE

Diz üstü kullanıcıları için dünyanın ilk ve tek servo motorlu dizaynı olan Power Knee son derece akıllı bir diz eklemidir. Özellikle çökme kalkma, merdiven çıkma inme ve engellerden geçmek için dizayn edilmiştir. Power Knee adeta kullanıcının uzuvunun devamı niteliğindedir.

TASARIM

 

Kullanıcının daha önce mümkün olandan daha karmaşık faaliyetlerini gerçekleştirmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Power Knee içinde güç üretmekte benzersiz bir yapıya sahiptir.

           

Protezin dış tasarımı adeta kullanıcının diz altını andırmaktadır. Tüm sensörler, elektronik işlem ünitesi, diz hareket merkezi ve güç kontrol ünitesi ve yapay zeka sistemin içine gizlenmiş olup, genel görüntüye katkıda bulunmaktadır. Dışarıdan bakıldığında şekil olarak alt baldır görünümündedir.

           

Alüminyum kasaya monteli şarj ünitesi, dizin ihtiyacı olan gücü üretecek kapasitede olup, kolayca değiştirebilme ve şarj edilebilme özelliğindedir. Kullanıcının kolayca şarj ünitesine erişebilmesi için tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKNOLOJİ

           

İvme, jiroskop, bir tork sensörü ve yük hücresi kombine bir şekilde diz konum ve hareketini izlemek için birlikte çalışır. 

           

Veriler, gelişmiş yapay zeka sayesinde kullanıcının bir sonraki hareketini tahmin etmek için tasarlanmıştır.Sırt, kalça ve bacak üzerindeki gerilimi en aza indirgemek için yardımcı yüksek verimli yürüyüş simetrileri geliştirilir.

           

Elektromekanik aktüatör merdivenlerde aktif kaldırma gücü, yokuşlarda ya da düz bir zeminde yürüyüş için hafif tahrik gücünü ayarlar. Bu sayede kullanıcının bulunduğu duruma göre dizi güç üretmiş olur.

           

Lisanslı Power Logic yazılımı sayesinde, kullanıcılar bluetooth üzerinden fitnes gibi çeşitli aktivasyonlarına göre ayarlayabilirler. BU özelliği sayesinde diz tamaen kişisel ihtiyaçlara göre ayarlanabilir.

           

Bacak zemin ile temas ettiğinde torkmetre sayesinde zemine uygulanan basınç ölçülür ve şok emiciler vasıtasıyla kalçadan itibaren doğal sıçrama hissi oluşturulur. Bu özelliği diğer diz eklemlerinden ayırıcı bir önemli bir unsurdur. Diğer diz eklemlerinde sadece burkulmalara karşı direnç oluşturulur. Power Knee bu özelliği sayesinde alanında tekdir.

 

 

 


 

POWER KNEE Kullanıcı Bilgileri / Seçim Kriterleri

* EUP Genişletilmiş kullanıcı profilleri anlamına gelir. EUP programı ikili ve kalça dezartikülasyonu hasta (sadece) için bir mühendislik özelleştirme hizmettir.

Amputasyon Seviye:

POWER KNEE

Transfemoral

POWER KNEE EUP *

İkili Transfemoral 
Tek taraflı kalça dezartikülasyonu 
Tek taraflı Hemipelvektomi

Max Hasta Ağırlık:

165kg (£ 363)

 

POWER KNEE Ürün Bilgileri

Net Ağırlık:

2.7kg (£ 6) w / 0 pil

Pil Ağırlık:

0,49 kg (1,1 £)

Yükseklik inşa:

275mm (10 13/16 ")

Diz Fleksiyon:

120

Minimum Açıklık:

380 mm (14 15/16 ")

Diğer:

Alüminyum Çerçeve İnşaat

İç Uzatma Yrd

 
 
Anasayfa Kurumsal Ürünler Hizmetler Servis Duyurular İletişim Dinamik Ortopedi San.Tic.Ltd.Şti. Web Tasarım ve Yazılım Hizmeti AyStarSoft Tarafından Sağlanmaktadır.